Zde může být text o autorovi
P1010288dddd.jpg
Není FIFA 09 jako FIFA 09. Tím samozřejmě narážím na značné odlišnosti mezi takzvanou old-gen a next-gen verzí (nejen) letošního fotbalu. V posledních letech je zkrátka záhodno ke kritice či chvále hned také dodat, na jaké že platformě vlastně hraju. EA totiž opět vydali dva naprosto odlišné tituly (byť pod stejným názvem), přičemž rozdíly se netýkají zdaleka jen grafiky, ale také obsahu či herních módů. V dnešním článku se tedy zaměříme převážně na novinky PC verze a dozvíte se i v čem je horší, či snad lépe řečeno ochuzená, oproti své velké konzolové sestře.

• Sympatické menu
Na začátek se sluší zmínit nová, uživatelsky velmi příjemná menu PC verze, kterážto jsou nejen vcelku přehledná, ale též stoprocentně funkční. Všechno pracuje maximálně svižně, už žádné prodlevy a čekání při přechodu mezi nabídkami, k dispozici je dokonce i kurzor myši. Jednotlivé obrazovky jsou vlastně stejně velké jako v minulosti, teď však zabírají jen část celé plochy a zbytek okupují takzvané widgety.


Ani česká verze hry se nesnaží o překlad (ještě že tak, viz níže) představte si ale jakási mini-okna, ve kterých se zobrazují převážně statistické údaje a záležitosti provázané s online funkcemi FIFA 09. Máte tak vždy na očích nejnovější zprávy, informace o možných updatech, svůj hráčský profil atd. Ocenit je nutno také systém ukládání, věčnému přepisování dat na pomyslné paměťové kartě a neustálým úporným debatám (Opravdu chcete data uložit? Ano! Opravdu mám váš profil přepsat? Ano! Ukládám… uloženo. Beru na vědomí a zavírám!) doufejme definitivně odzvonilo. Teď se jen na vteřinku objeví symbol diskety a hra už s ničím dalším nezdržuje.

Pokračovat →

Kategorie: Nezařazené.

EA o důvodech horšího enginu FIFA 09 na PC
27. 8. 2009 napsal jarda. Žádné komentáře
Také vám každoročně vrtá hlavou, proč EA Sports vyrábějí odlišné konzolové podoby všech svých sportů, zatímco PC verze dlouhodobě odsouvají do pozadí co se týká výraznějších hratelnostních inovací a enginu (nepočítáme-li tedy grafiku FIFA 09 letos vylepšenou o modely a textury z konzolové verze)? Na toto odvěké téma se čerstvě vyjádřil komunitní manažer týmu zodpovědného za FIFA 09 a kupodivu neargumentoval dosud vysokými evropskými prodeji old-gen verzí (PS2/PC) mainstreamovému publiku:

FIFA 09 PC je od verzí pro Xbox360 a PS3 odlišná kvůli požadavkům na propočty CPU. Většina PC hráčů nemá natolik silné procesory, aby takovou hru rozběhali, a proto byla PC verze vyvíjena s důrazem na co nejlepší grafiku a hratelnost v rámci takových požadavků, při nichž by hru spustila většina hráčů. Pokud by měla být architektura enginu stejná co v konzolových verzích, FIFA 09 by byla provozuschopná jen na 1-3% PC na trhu.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one